top of page

AZELAC PEEL peeling medyczny

Azelac to linia produktów na bazie kwasu azelainowego opracowana z myślą o skórze wrażliwej na inne peelingi chemiczne. Kwas azelainowy pozyskiwany jest z ziaren zbóż. Charakteryzuje się działaniem przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i przeciwwirusowym. Zaleca się go osobom ze skórą naczynkową, jest również bardzo skuteczny w leczeniu trądziku  gdyż wycisza, likwiduje krosty i grudki. Peeling redukuje stan zapalny oraz rumień towarzyszącego rozszerzonym naczyniom. Zmniejsza wydzielanie łoju oraz normalizuje proces keratynizacji naskórka, przynosząc znaczną poprawę skórze tłustej i zanieczyszczonej. Po zabiegu skóra jest bardziej gładka i matowa, wyraźnie czystsza, a pory są zmniejszone. ma niewielkie działanie złuszczające. Może być stosowany przez cały rok, nie wchodzi w reakcję z promieniami słonecznymi przez co nie powoduje przebarwień. Jest kwasem bezpiecznym, nieagresywnym i nie dającym skutków ubocznych.

ZALECENIA:

 1. przez 2 dni unikaj wysiłku fizycznego

 2. do 1 tygodnia ogranicz saunę oraz basen

 3. przez 1 tydzień unikaj zabiegów podrażniających

 4. należy także stosować fotoprotektor SPF50

 5. aplikuj kremy i maści zalecone przez kosmetologa

ILE ZABIEGÓW I JAK CZĘSTO?

Zabieg można powtarzać niezależnie od pory roku można poddać się zabiegowi również latem, przy odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Optymalne rezultaty są osiągalne przy wykonaniu serii 4 – 6 zabiegów co dwa tygodnie.

Zabiegowi nie można się poddać podczas terapii pochodnymi witaminy A, a co najmniej tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania retinoidów oraz preparatów drażniących skórę.EFEKTY:

Peeling odznacza się działaniem przeciwzapalnym oraz antyoksydacyjnym. Dodatkowo zmniejsza wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe oraz działa przeciwbakteryjnie, co jest kluczowe przy występowaniu trądziku. Po zabiegu skóra jest bardziej gładka i matowa, wyraźnie czystsza, a pory są zmniejszone. Kwas azelainowy będący składową peelingu, przyczynia się do likwidacji rumienia, występującego głównie przy trądziku różowatym, a także krost.


PRZECIWWSKAZANIA:

 1. alergie skórne

 2. opryszczka

 3. przerwanie ciągłości naskórka

 4. terapia dermatologiczna pochodnymi witaminy A

 5. tydzień przed zabiegiem nie nakładamy preparatów drażniących lub mocno złuszczających

 6. depilacja woskiem lub golenie zarostu tego samego dnia w miejscu aplikacji preparatu


WSKAZANIA:

 1. trądzik młodzieńczy

 2. trądzik różowaty

 3. skóra naczynkowa

 4. łuszczyca

 5. melasma i przebarwienia

 6. zapalenie mieszków włosowych

 7. atopowe zapalenie skóry

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page