top of page

Terapie łączone w gabinecie, czyli synergia zabiegów i kosmetyków


Wiemy, jak istotną rolę odgrywa np. suplementacja, ale zazwyczaj, aby witaminy lepiej się wchłaniały, muszą być ze sobą odpowiednio połączone. Podobnie wygląda to w trakcie zabiegów

Dlaczego łączymy zabiegi?

Niestety nie ma idealnego zabiegu, który pomoże każdej skórze czy wyleczy każdą dolegliwość. Właśnie dlatego łączymy zabiegi - w celu osiągnięcia zadowalających efektów wykonujemy tzw. terapie łączone. Wykorzystujemy synergię urządzeń i produktów tak, aby w spektakularny sposób poprawić stan cery

Odkąd pamiętam, zawsze podchodzę do terapii indywidualnie. Nie ma idealnego planu na idealną skórę.

Jak możemy łączyć zabiegi?

Tak jak wspomniałam, nie ma idealnego planu, ponieważ ..... każdy z nas jest inny i ma inną skórę. Jeśli przychodzisz ze skórą trądzikową, która dodatkowo ma blizny, jest wysuszona i zanieczyszczona, nie będę w stanie pomóc Ci, wykonując jeden czy dwa zabiegi. Z takim problemem można uporać się właśnie z wykorzystaniem synergii, czyli łączenie zabiegów i różnych metod, aby zwalczyć dolegliwości.

Zmarszczki, brak jędrności, elastyczności… która z nas nie ma tego problemu ? Niestety nawet najlepszy i najdroższy zabieg nie pomoże, jeżeli skóra nie będzie dostatecznie nawilżona, a warstwa hydrolipidowa będzie nieszczelna.

Myślę, że wiele z Was miało doświadczenie z zabiegiem, który nie do końca przyniósł zamierzony efekt. W końcu, jeśli przychodzisz na zabieg, który wygląda obiecująco, a skóra wg. obietnic producenta ma się poprawić już po jednym dniu, to oczekujesz konkretnych efektów. Niestety - często nie są one takie, jakbyś tego oczekiwała właśnie dlatego, że w trakcie zabiegu nie było synergii lub pielęgnacja nie była świadoma i nie odpowiadała na potrzeby skóry.

Często spotykam się z klientem, który nie do końca wie, jak zabieg miał wykonywany i jednocześnie nie wie, jak dbać o skórę po takim zabiegi i co robić, by efekty terapii były zadowalające.

Wracając do terapii skojarzone - jakie zabiegi można łączyć? Możemy połączyć nawet peeling medyczny z zabiegiem Dermapen lub radiofrekwencji mikroigłowej podczas jednego zabiegu. Łączymy też infuzję tlenową z mikrodermabrazją i żelazkiem przeciwzmarszczkowym np. w celu dotlenienia, nawilżenia oraz w celu poprawy napięcia mięśniowego.

Właśnie tak! Możemy połączyć kilka urządzeń w trakcie trwania jednego zabiegu po to, aby efekty były spektakularne!

Jak stosuję synergię w swojej pracy?

Często przychodzą do mnie osoby, które walczą trądzikiem i zanieczyszczoną skórą. Pierwsza wizyta to zazwyczaj strach przed oczyszczaniem - warto jednak wiedzieć, że nie zawsze skóra jest przygotowana do tego oczyszczania. W takim wypadku wkraczają peelingi medyczne, które „leczą” skórę od wewnątrz, poprawiają nawilżenie, likwidują bakterię, wzmacniają warstwę hydrolipidową i przygotowują skórę do oczyszczania.

Przychodząc na zabieg mezoterapii igłowej, możesz usłyszeć ode mnie, że niestety nie możemy zacząć od tego zabiegu. Mogę powiedzieć, że w pierwszej kolejności pobudzimy kolagen, wzmocnimy włókna kolagenowe, wzmocnimy stelaż skóry, „naprawimy” ją, a dopiero po tym przejdziemy do mezoterapii.

Synergia jest cudowna, ponieważ pozwala nam łączyć technologie i produkty tak , aby klient odebrał jak największe korzyści. Synergia to również odpowiednia pielęgnacja, kosmetyki i suplementy stosowane po zabiegi, a często również właściwie dobrana dieta

Nie trzymaj się jednego zabiegu i nie daj się zwariować reklamom. Nie każdy zabieg jest dla każdej skóry! Decyduj się na zabiegi świadomie i pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji po terapii. Tylko w ten sposób osiągniesz spektakularne efekty.

Z pozdrowieniami

Agnieszka


33 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page