top of page

Peeling medyczny – co to jest? W trakcie terapii często wymieniam nazwę peelingi medyczne. Dla wielu osób to pojęcie jest czymś nowym. Niektórym osobom peeling kojarzy się z czymś, co złuszcza skórę i działa agresywnie. A może być zupełnie odwrotnie!


Peeling medyczny – spektakularne efekty bez podrażniania

Peelingi medyczne nazywane inaczej peelingami chemicznymi to produkty, które oddziałują na skórę, niwelując przy tym wiele problemów. Na rynku dostępne są różne rodzaje produktów, które poprzez swoje stężenia i wartość pH działają powierzchniowo, średnio głęboko lub głęboko na warstwy skóry.

Składnikami aktywnymi w peelingach medycznych są kwasy, które niestety nie kojarzą nam się dobrze z lekcji chemii. Teraz nadszedł czas, by zmienić myślenie o kwasach! Kwasy mają dobroczynną moc i ich odpowiednie umiejscowienie w produkcie potrafi zdziałać cuda z naszą skórą.

Peeling medyczny może niwelować skutki starzenia się skóry, zmniejszać blizny potrądzikowe, przebarwienia, łojotok, radzi sobie również z trądzikiem różowatym, rumieniem

Tu się na chwilę zatrzymajmy. Od zawsze poszukuję rozwiązań i produktów, które w pełni spełniają moje wymagania i oczekiwania klienta. Przyznam szczerze, że nigdy nie lubiłam produktów drażniących, które w sposób agresywny złuszczają skórę, a takich produktów jest niestety wiele. Właśnie dlatego moje serce zdobyła marka pHformula, która niezmiennie od kilku lat towarzyszy mi przy terapiach.


Dlaczego właśnie pHformula?

pHformula daje możliwość wprowadzania innowacyjnych i najbardziej skutecznych rozwiązań do walki z różnymi niedoskonałościami skórnymi. Daje również możliwość przeprowadzenia resurfacingu, czyli przebudowy skóry. Muszę tu zaznaczyć, że tym sposobem jesteśmy w stanie dotrzeć nawet do skóry właściwej, bez uszkadzania naskórka a co za tym idzie – bez bólu. Brzmi cudownie, prawda ?

Fenomen zabiegów polega na tym, że działamy głęboko oraz średnio głęboko, oddziałujemy na cały naskórek i warstwę brodawkową oraz stymulujemy kaskadę cytokin. Efektem działań jest wygładzenie, odświeżenie powierzchni skóry, redukcja niedoskonałości oraz działanie od wewnątrz na przydatki skóry i odbudowę skóry właściwej.


Kto powinien skorzystać z peelingów medycznych?

W swojej pracy spotykam się różnymi problemami skórnymi, takimi jak:

  • trądzik zapalny, grudkowo-krostkowy, pospolity, polekowy,

  • rumień, rozszerzone naczynia, trądzik różowaty, skóra reaktywna,

  • odwodnienie skóry, nieszczelna warstwa hydrolipidowa,

  • blizny potrądzikowe,

  • przebarwienia różnego pochodzenia.

Może wydaje się to niemożliwe, ale z tymi wszystkimi problemami pHformula radzi sobie doskonale. Wydaje się to dziwne, prawda? Jak to możliwe, że jeden produkt daje tyle możliwości?

Peeling medyczny – na czym polega?

pHformula to 4 rodzaje zabiegów, które wykorzystuję w terapiach, czyli phenomen A.G.E., phenomen A.C., phenomen M.E.L.A. i mój ulubiony phenomen C.R. complex.

Wszystkie 4 peelingi mają dopracowany skład, który działa na konkretny problem.

Przeciwstarzeniowy phenomen A.G.E.

Phenomen A.G.E. to zabieg przeciwstarzeniowy, który działa natychmiastowo napinając i wygładzając skórę i intensywnie ją przebudowując. Co znajdziemy w środku?

Kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas laktobionowy, retinol, kwas salicylowy oraz czynnik PH–DVC, czyli dobroczynne substancje, które gwarantują unikalne i skuteczne działanie.

Dla kogo jest ten zabieg? Świetnie sprawdza się w przypadku skóra szarej, matowej z niejednolitym kolorytem, zmarszczkami. Phenomen A.G.E. doskonale radzi sobie również z odwodnieniem, wiotkością oraz utratą jędrności. Zaznaczę tutaj również, że w trakcie terapii zawsze dobieram indywidualnie intensywność zabiegu – tym przypadku mam aż 3 stopnie intensywności.

Phenomen A.C. dla skóry trądzikowej

Phenomen A.C. to produkt do zadań specjalnych. Radzi sobie z trądzikiem, zmianami skórnymi, skórą mieszaną, tłustą, łojotokową, a także z bliznami i przebarwieniami pozapalnymi.

To cudowne maleństwo oczyszcza skórę, reguluje pracę gruczołów łojowych, redukuje przebarwienia potrądzikowe. Preparat zawiera unikalne substancje aktywne m.in. kwas pirogronowy, kwas migdałowy, azeloglicynę, kwas salicylowy oraz PH–DVC. Te dobroczynne składniki są dopracowane w taki sposób, aby działać zbawiennie na skóry problematyczne. Nie wyobrażam sobie terapii skór trądzikowych bez tego produktu.

Phenomen M.E.L.A. na przebarwienia

Teraz przyjrzyjmy się przebarwieniom – zmora wielu z nas, temat zagadka, nie do końca odkryta dolegliwość. Nie zawsze wiadomo, z jakimi przebarwieniami mamy do czynienia, czy to melasma, czy też przebarwienia posłoneczne, czy pozapalne. W każdym przypadku idealnie sprawdza się M.E.L.A. Preparat ma bardzo bogaty skład, który został dopracowany w każdym calu, aby radzić sobie z przebarwieniami o różnej etiologii. W składzie znajdziemy m.in. kwas fitowy, kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas laktobionowy, azeloglicynę, rezorcynol, retinol, kwas mlekowy, PH–DVC. Takie połączenie daje prawdziwy efekt WOW. :)

M.E.L.A. świetnie radzi sobie z nie tylko przebarwieniami. Dodatkowo działamy tu również na skórę szarą, matową, skórę palacza, zmarszczki oraz na rewitalizację. Przyznam szczerze, że nie znam drugiego produktu o tak bogatym składzie celowanym na przebarwienia.

C.R. complex dla wrażliwców

No i teraz mój faworyt, czyli phenomen C.R. complex. Za co go uwielbiam? Przede wszystkim za to, że wyleczył moją skórę. Pomaga mi również z sukcesami likwidować problemy moich klientów.

Dla kogo przeznaczone jest phenomen C.R. complex? Świetnie działa na skóry naczynkowe, wrażliwe, reaktywne, atopowe, rumień, trądzik różowaty oraz aktywne zmiany zapalane nawet w przebiegu trądziku pospolitego. Mamy tu kolejny świetnie dobrany skład, czyli kwas mlekowy, kwas salicylowy, kwas migdałowy, retinol oraz PH–DVC. C.R. complex to przy tym preparat bardzo delikatny i poprawiający nawilżenie skóry.


Peeling medyczny – przeciwwskazania

Terapia lecznicza, bo tak nazywam pracę z peelingami medycznymi, wymaga ode mnie rozwagi, a od klienta cierpliwości. Oczywiście jak przy każdym zabiegu sprawdzamy przeciwwskazania. Przed przystąpieniem do zabiegu wykluczamy więc:

  • ciążę, karmienie piersią,

  • alergie skórne, aktywne zmiany bakteryjne, grzybicze, wirusowe (w tym opryszczka),

  • doustną terapię witaminą A oraz antybiotykami,

  • intensywne opalanie się.

Warto jednak wspomnieć, że pHformula to peelingi całoroczne - dzięki trzem stopniom intensywności mogą być one stosowane nawet w lecie.


Peeling medyczny – cena zabiegu

Cena takich zabiegów waha się w granicach 280-350 zł. Koszt zależy głównie od podanego preparatu oraz jego ilości, a także liczby zabiegów.


Sami widzicie, że peelingi medyczne mają bardzo bogaty skład, zawierają mnóstwo kwasów (więcej o kwasach napiszę wkrótce). pHformula bardzo chroni swój patent, nie dowiemy się więc, ile procent konkretnej substancji jest w danym produkcie. Preparaty są tak skomponowane, aby celować w danym problem.

Jeżeli masz problem, z którym nie możesz się uporać, probowałaś wszystkiego i nic nie pomaga, napisz do mnie wiadomość prywatną lub zostaw komentarz. Może razem coś wymyślimy. :)


Zachęcam Was do zadawania pytań

Z pozdrowieniami Agnieszka


54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page