top of page

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DERMAPEN Z KOKTAJLEM STRECHCARE I DMAE

DermaPen daje widoczne pogrubienie skóry, poprawę napięcia, efekt delikatnego liftingu, spłycenie drobnych zmarszczek, zmniejszenie porów, a dzięki pogrubieniu naskórka naczynka krwionośne stają się mniej widoczne. Pacjentki są bardzo zadowolone, że przestają się czerwienić. Wyraźnie zmniejszają się przebarwienia posłoneczne, wyrównuje koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg pobudza również odbudowę rozstępów i blizn potrądzikowych. Przerosłe blizny (pozabiegowe, pooparzeniowe) ulegają „zmiękczeniu” i spłaszczeniu.

Mechanizm działania techniki mikronakłuć jest niezwykle prosty. Nakłuwając skórę, powodujemy mikrouraz, który stymuluje skórę do samoleczenia i uruchamia naturalne procesy procesy regeneracyjne. Dodatkowo zabieg wzmacniany jest odpowiednim dla danego problemu koktajlem medycznym ze składnikami aktywnymi w tym wypadku StretchCare. Jest to koktajl do mezoterapii igłowej zawierający kwas hialuronowy i DMAE (bardzo silny antyoksydant) oraz witamie B5. Dzięki synergicznemu działaniu tych substancji wzmacnia włókna kolagenowe, napinając i wygładzając skórę. Może być stosowany na twarz, szyję, dekolt, piersi, zewnętrzną stronę dłoni, wewnętrzną stronę przedramion i ud, brzuch, oraz kolana. Sprawdza się też w leczeniu rozstępów.

Na początku występuje utrzymujący się 1-3 dni stan zapalny. Uwalniane z komórek krwi czynniki wzrostu powodują namnażanie i wzrost aktywności komórek skóry. Pobudzone fibroplasty zaczynają produkować nowy kolagen, elastynę oraz substancje odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Zaczyna się proces formowania nowych tkanek, który trwa nawet kilka miesięcy. Dodatkowo DMAE (dimetyloaminoetanol) to substancja wywołująca efekt liftingu (zwiększa napięcie mięśniowe)0, poprawia jakość skóry, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, głęboko odżywia skórę. DMAE to prekursor acetylocholiny. To związek odpowiedzialny za przenoszenie bodźców z komórek nerwowych do komórek mięśniowych

Następnie dochodzi do tzw. remodelingu – przebudowy naprawczej (trwa kilkanaście miesięcy), dzięki której skóra staje się prawidłowo pogrubiona, zagęszczona, napięta, elastyczna i nawilżona.

Mimo tak rozłożonego w czasie procesu bardzo szybko możemy zauważyć oczekiwany rezultat. Jednocześnie długi proces przebudowy daje nam gwarancję, że efekt nie jest chwilowy i będzie się utrzymywał naprawdę długo.

ILE ZABIEGÓW I JAK CZĘSTO?

Ogólny schemat postępowania, to 3-4 zabiegi co 2-4 tygodnie.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dojrzała skóra goi się wolniej, ma mniejszy potencjał do regeneracji, więc nie należy jej przemęczać. Najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej pacjentki i każdego problemu.EFEKTY:


PRZECIWWSKAZANIA:

 1. aktywny stan zapalny i procesy ropne

 2. ciąża i karmienie piersią

 3. niewyrównana cukrzyca

 4. alergia na któryś składnik stosowany przy zabiegu

 5. u pacjentów ze skórą naczyniową lub z ryzykiem występowania zwłóknień

 6. stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi

 7. czynne choroby nowotworowe


WSKAZANIA:

 1. rozstępy

 2. blizny potrądzikowe

 3. zmarszczki i przebarwienia dekoltu

 4. leczenie wypadania włosów

 5. cellulit

 6. odmłodzenie dłoni

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page