top of page

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DERMAPEN Z KOKTAJLEM CELLUCARE

Mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, poprzez nakłucia specjalnie do tego wyprodukowanym urządzeniem zakończonym sterylnymi kardridżami z igłami, które gęsto, nakłuwają skórę na głębokość od 0,25 mm nawet do 3.0 mm.

Zabieg polega na kontrolowanym nakłuwaniu skóry na różną głębokość, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać. Nakłucia powodują pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, pobudzają skórę do odnowy, powoduje jej zagęszczenie dzięki czemu jest to idealny zabieg na blizny pourazowe czy wiotkość skóry. To jest też główne działanie zabiegu.

Zabiegowi towarzyszy lekkie krwawienie dzięki czemu krew wydostająca się z małych ran spowodowanych nakłuciem, aktywują się płytki krwi i dochodzi do regeneracji skóry. Zabieg ten poprawia też wchłanianie składników aktywnych aplikowanych podczas zabiegu, przez mikokanaliki w skórze, preparat witaminowy wchłania się do głębszych warstw skóry, omijając barierę ochronną naskórka.

Do mezoterapii mikroigłowej wykorzystujemy specjalnie do tego stworzone preparaty, które dobierane są w zależności od pożądanego efektu. Wykorzystuje się np. witaminę C, kwas hialuronowy, kompleks witamin czy krzem organiczny.

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg działający na szerokie spektrum problemów skórnych. Seria kilku zabiegów skutecznie i bardzo silnie pobudza skórę do regeneracji i przebudowy czemu zabieg ten z powodzeniem zmniejsza blizny czy rozstępy. W połączeniu z koktajlem CelluCare w rewelacyjny sposób leczy cellulit. CelluCare to zbilansowany koktajl do mezoterapii igłowej przeznaczony do redukcji nawet najbardziej zaawansowanego cellulitu, w którego skład wchodzą kwas hialuronowy, kofeina, i mikroelementy. Są to trzy kluczowe składniki redukujące podskórne złogi tłuszczowe i “skórkę pomarańczową”, a także korygujące sylwetkę. 

DermaPen  daje widoczne pogrubienie skóry, poprawę napięcia, efekt delikatnego liftingu, spłycenie drobnych zmarszczek, zmniejszenie porów, a dzięki pogrubieniu naskórka naczynka krwionośne stają się mniej widoczne. Pacjentki są bardzo zadowolone, że przestają się czerwienić. Wyraźnie zmniejszają się przebarwienia posłoneczne, wyrównuje koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg pobudza również odbudowę rozstępów i blizn potrądzikowych. Przerosłe blizny (pozabiegowe, pooparzeniowe) ulegają „zmiękczeniu” i spłaszczeniu.

Mechanizm działania zabiegu Dermapen w zakresie pobudzania komórek skóry i odbudowywania jej struktury podzielić można na trzy fazy:

 1. stymulację produkcji kolagenu, elastyny – mikrouraz uwalnia płytki krwi a tym samym czynniki wzrostu stymulujące namnażanie komórek naskórka, chemotaksję i proliferację fibroblastów oraz produkcję macierzy międzykomórkowej.

 2. stymulację fibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego – procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

 3. poprawa gęstości i elastyczności skóry – zwiększa się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu.

ILE ZABIEGÓW I JAK CZĘSTO:

Ogólny schemat postępowania, to 3-4 zabiegi co 2-4 tygodnie.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dojrzała skóra goi się wolniej, ma mniejszy potencjał do regeneracji, więc nie należy jej przemęczać. Najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej pacjentki i każdego problemu.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać basenu, sauny, wytężonej aktywności fizycznej, gorących kąpieli i alkoholu. Przez okres kilku tygodni nie jest wskazane opalanie. Skórę należy dobrze nawilżać np. żelem z aloesu.

Czas regeneracji po zabiegu jest krótki, podrażnienie może utrzymywać się maksymalnie do 2 dni w zależności od typu skóry.EFEKTY:

 1. zwiększenie penetracji składników aktywnych przez mikronakłucia

 2. ujędrnienie i zagęszczenie skóry dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny

 3. głębokie nawilżenie skóry

 4. wzmożona autoodnowa komórek skóry stymulowana przez mikronakłucia

 5. widoczna regeneracja i odmłodzenie skóry

 6. wypłycenie zmarszczek

 7. zmniejszenie trądziku i rozszerzonych porów

 8. zmniejszenie hiperpigmentacji i rozjaśnienie skóry

 9. regeneracja skóry uszkodzonej promieniami słońca


PRZECIWWSKAZANIA:

 1. aktywny stan zapalny i procesy ropne

 2. ciąża i karmienie piersią

 3. niewyrównana cukrzyca

 4. alergia na któryś składnik stosowany przy zabiegu

 5. u pacjentów ze skórą naczyniową lub z ryzykiem występowania zwłóknień

 6. stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi

 7. czynne choroby nowotworowe


WSKAZANIA:

 1. rozstępy

 2. blizny potrądzikowe

 3. zmarszczki i przebarwienia dekoltu

 4. leczenie wypadania włosów

 5. cellulit

 6. odmłodzenie dłoni

103 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page