top of page

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA DERMAPEN

Mezoterapia mikroigłowa DERMAPEN jest zabiegiem, polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która nakłuwa skórę. Powstałe mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry oraz fizjologicznej indukcji kolagenu. Zabieg zwiększa również przepuszczalność skóry, dzięki czemu jest ona gotowa na przyjęcie specjalnie skoncentrowanych koktajli.

Istotą działania DermaPen jest korzystanie z naturalnych zdolności organizmu do samoleczenia oraz przebudowy. Zabieg polega na wykonaniu kilku tysięcy specjalnych mikronakłuć. Powstałe mikrourazy wykorzystują wrodzoną zdolność skóry do regeneracji i fizjologicznej indukcji kolagenu. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, odżywczych i napinających. Dzieje się tak dlatego, że mikrokanaliki przełamują barierę naskórkową, umożliwiając przedostanie się składników aktywnych do głębszych warstw skóry.

Zabieg jest wykonywany jednorazową głowicą wyposażoną w 12 sterylnych, cienkich jak włos tytanowych mikroigieł. Precyzyjnie dobrana głębokość inIekcji ( w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.

Mezokoktajle zawierają niezbędne składniki do poprawy wyglądu skóry , znajdziemy tam między innymi kwas hialuronowy,witaminy, aminokwasy, peptydy biomimetyczne, koenzymy, krzem organiczny. Koktajle dostarczane do wnętrza skóry, tam gdzie ich brakuje. Biorą czynny udział w rewitalizacji skóry – na długo pozwalają cieszyć się wspaniałymi efektami odnowionej skóry twarzy i ciała. Mezoterapia z DERMAPENEM daje wspaniałe rezultaty, a pierwsze efekty widzimy zaraz po zabiegu.

Poprawia się mikrokrążenie i dotlenienie tkanek. Wyraźnie wzrasta napięcie skóry, zmarszczki mimiczne zaczynają się redukować, a owal i kontur twarzy ulega zauważalnej poprawie.

Mezoterapię mikroigłową wykonuje się przy użyciu urządzenia, którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Mikroigiełki wnikają na głębokość od 0,5 mm do 3 mm, co dodatkowo umożliwia aplikację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem łatwym i popularnym o dość szerokim zakresie zastosowań. Seria mikronakłuć powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych, które z powodzeniem redukują efekty starzenia się skóry: płytkie zmarszczki, brak jędrności skóry, zagęszczając i lekko ją napinając

ILE ZABIEGÓW I JAK CZĘSTO?

Ogólny schemat postępowania, to 3-4 zabiegi co 2-4 tygodnie.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dojrzała skóra goi się wolniej, ma mniejszy potencjał do regeneracji, więc nie należy jej przemęczać. Najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej pacjentki i każdego problemu.EFEKTY

 1. zmniejszenie blizn pooperacyjnych

 2. znaczące zmniejszenie blizn potrądzikowych

 3. zmniejszenie porów w skórze

 4. naturalna stymulacja produkcji kolagenu

 5. pogrubienie skóry i wzrost elastyczności i sprężystości

 6. widoczne spłycenie zmarszczek

 7. zwiększenie penetracji składników aktywnych przez mikronakłucia

 8. ujędrnienie i zagęszczenie skóry dzięki stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny

 9. głębokie nawilżenie skóry

 10. wzmożona autoodnowa komórek skóry stymulowana przez mikronakłucia

 11. widoczna regeneracja i odmłodzenie skóry

 12. wypłycenie zmarszczek

 13. zmniejszenie trądziku i rozszerzonych porów

 14. zmniejszenie hiperpigmentacji i rozjaśnienie skóry

 15. regeneracja skóry uszkodzonej promieniami słońca


WSKAZANIA:

 1. rozstępy

 2. blizny potrądzikowe

 3. zmarszczki i przebarwienia dekoltu

 4. leczenie wypadania włosów

 5. cellulit

 6. odmłodzenie dłoni

 7. drobne, płytkie zmarszczki

 8. przebarwienia

 9. brak elastyczności

 10. blizny potrądzikowe

 11. wspomaganie terapii wypadania włosów

 12. poprawa gęstości i elastyczności skóry


PRZECIWWSKAZANIA:

 1. aktywny stan zapalny i procesy ropne

 2. aktywna opryszczka

 3. aktywny trądzik

 4. ciąża i karmienie piersią

 5. niewyrównana cukrzyca

 6. alergia na któryś składnik stosowany przy zabiegu

 7. u pacjentów ze skórą naczyniową lub z ryzykiem występowania zwłóknień

 8. stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi

 9. czynne choroby nowotworowe

ZALECENIA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu należy unikać basenu, sauny, wytężonej aktywności fizycznej, gorących kąpieli i alkoholu. Przez okres kilku tygodni nie jest wskazane opalanie. Skórę należy dobrze nawilżać np. żelem z aloesu.

Czas regeneracji po zabiegu jest krótki, podrażnienie może utrzymywać się maksymalnie do 2 dni w zależności od typu skóry.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page