top of page

Mezoterapia igłowa vs. mezoterapia mikroigłowa


Dziś chciałabym poruszyć temat różnic w zabiegach, których nazwy brzmią podobnie, a różnica w wykonywaniu i efektach może być znacząca. Rozmawiając z klientami i klientkami (szczególnie tymi, którzy pierwszy raz są w naszym salonie) coraz częściej spotykam się ze strachem przed mezoterapią lub negatywnymi opiniami na temat tego zabiegu. Kiedy proponuję zabieg mezoterapii u nowych klientów, często słyszę:

„Nie, to nie działa”

„Nie widziałam po tym efektów”,

„Boję się bólu”.

W mojej głowie od razu zapala się czerwona lampka i pojawia się myśl: dlaczego?

Prawda jest taka, że klienci nie do końca wiedzą, czym różnią się od siebie te dwa zabiegi. Często jest tak, że przychodzą do nas osoby, które w innym gabinecie skorzystały z usługi, ale nie wiedziały, jaka została zastosowana ampułka, jakiej firmy, czy był to produkt medyczny CE.

Niestety (albo i stety) zabieg zabiegowi nierówny. Przyjrzyjmy się więc z bliska tym dwóm popularnym zabiegom – mezoterapii igłowej i mikroigłowej.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to podawanie czystych preparatów śródskórnie, czyli wstrzykiwanie ich cieniutką igłą na głębokość 2-3 mm, co daje nam naprawdę genialny efekt zabiegowy. Mezoterapia igłowa może służyć również do pobudzenia wzrostu włosa.

Przeprowadzając zabieg mezoterapii igłowej, stosujemy przede wszystkim certyfikowane koktajle medyczne, które wprowadzamy produkt śródskórnie do skóry właściwej. Często wykorzystujemy preparaty, bazujące na oczyszczonym kwasie hialuronowym, który oprócz tego, że nawilża i uzupełnia ubytki to dodatkowo „wypełnia” skórę, jeśli wykonamy go w serii

Możemy również dostarczyć skórze koktajli witaminowych w tym również białek i aminokwasów, które są niezbędne w produkcji kolagenu. Mezoterapia igłowa świetnie sprawdza się również na okolice oka – redukuje sińce, cienie oraz obrzęki limfatyczne . Oczywiście należy tutaj również wspomnieć o zabiegach , które wzmacniają cebulki włosa i pobudzają je do wzrostu.

Mezoterapia igłowa daje nam wiele możliowści :)

Efekty mezoterapii igłowej są widoczne zawsze, natomiast należy pamiętać, że zabiegi wykonujemy w serii – z reguły wystarczają 4 sesje.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to kontrolowane uszkadzanie skóry przez kilka igiełek (służy nam do tego aparat Dermapen). Igły uderzają w skórę z prędkością do 1000 nakłuć na sekundę. Dzięki temu wywołujemy kontrolowany stan zapalny w skórze po to, aby zaczęła się ona intensywnie regenerować i naprawiać – wywołujemy naturalny proces naszego organizmu

Do zabiegu możemy zastosować odpowiedni koktajl lub łączyć go z peelingami medycznymi w celu zwiększenia efektu przebudowy skóry.

Mezoterapia mikroigłowa daje świetne efekty w terapii blizn, rozstępów lub wiotkości skóry. Za jej pomocą możemy również uzyskać efekt liftingu. Zabieg Mezoterapii mikroigłowej-Dermapen przebudowuje skórę i ją zagęszcza, a dodatkowo stymuluje mikrokrążenie. Po mezoterapii kanaliki pozostają „otwarte” i z powodzeniem transportują składniki odżywcze do głębszych warstw. Trzeba jednak pamiętać, że w ten sposób nie można uzupełnić niedoborów. Nie podamy tu preparatów tak głęboko, jak w przypadku mezoterapii igłowej – tu chodzi głównie o stymulację .

Idąc na zabieg - pamiętajcie

Pamiętajcie, że idąc na zabieg macie prawo, a wręcz powinniście wiedzieć, jaki dokładnie zabieg jest wykonany i jaki preparat został zastosowany. Często produkty z certyfikatem medycznym posiadają naklejki z numerem, który również dla klienta jest jawny.

Jako klienci zadawajcie pytania, dowiadujcie się, bo przecież sprawa dotyczy waszej skóry. Warto wiedzieć, co jest w danym momencie wstrzykiwane i w jakim celu. Nie bójce się mezoterapii, bo to cudowny zabieg i wykonany umiejętnie potrafi zdziałać cuda. Sama bardzo często polecam te zabiegi, tylko zawsze powtarzam – po pierwsze wywiad i konsultacja, a następnie ustalenie terapii.

Z pozdrowieniami Agnieszka


89 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page