top of page

Jak tlen wpływa na skórę?


Bez tlenu skóra robi się szara, ziemista i wysuszona. Tuż obok witamin, kwasów i minerałów, dobroczynnie wpływających na skórę, tlen jest pierwiastkiem, który wspaniale działa na naszą cerę. Warto wykorzystywać go w terapiach mających na celu poprawę stanu skóry i polepszenie jej kondycji. Co jeszcze warto wiedzieć o tlenie w kosmetyce?


Terapia tlenem – sposób na zachowanie młodego wyglądu

Tlen gwarantuje właściwe działanie skóry – tonizuje, wzmacnia pory, pobudza do oddychania, odżywia komórki, przyspiesza gojenie się ran i sprawia, że skóra wygląda młodziej i bardziej świeżo.


Terapia tlenem spowalnia procesy starzenia, a także działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Tlen stymuluje również angiogenezę, czyli tworzenie się nowych naczyń krwionośnych


Kosmetyki z tlenem – jak działają?

W składzie kosmetyków z tlenem nie znajdziemy go w czystej postaci – zamknięcie tlenu w słoiczku z kremem jest właściwie niemożliwe. Kosmetyki te zawierają natomiast związki, które uaktywniają tlen po kontakcie ze skórą.


Dobre kosmetyki z tlenem tworzą na skórze warstwę, która chroni jej powierzchnię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Przyspieszają proces regeneracji skóry, wzmacniają ją i sprawiają, że wygląda lepiej i zdrowiej.

Zabiegi wykorzystujące tlen

Różne czynniki wpływają na to, że nasza skóra coraz słabiej absorbuje tlen. Wpływa na to m.in. wiek, rosnące zanieczyszczenie powietrza, zła dieta, a nawet praca w zamkniętych pomieszczeniach. Z wiekiem nasza skóra coraz trudniej pozbywa się toksyn, naskórek regeneruje się znacznie wolniej, a skóra staje się zmęczona, wiotka i pozbawiona blasku.


Właśnie dlatego tlen często wykorzystywany jest w zabiegach kosmetycznych. Bardzo popularnym i chętnie wybieranym zabiegiem jest infuzja tlenowa. To nowoczesny, nieinwazyjny zabieg, polegający na wykorzystaniu hiperbarycznego tlenu, czyli tlenu podawanego pod zwiększonym ciśnieniem. Podczas zabiegu przy pomocy tlenu pod wysokim ciśnieniem, w skórę wtłaczane są substancje odżywcze z dobranej do potrzeb skóry ampułki. Tak podane substancje mają szansę wniknąć w głąb skóry, dzięki czemu staje się ona napięta, nawilżona i odżywiona.


Zabieg infuzji tlenowej daje szybkie, widoczne efekty jest przyjemny i bezbolesny oraz trwa około 30 minut. Zabieg zauważalnie wygładza zmarszczki i nadaje skórze promienny wygląd. Efekt po jednym zabiegu utrzymuje się ok. 2 tygodnie. W celu uzyskania bardziej długotrwałych efektów konieczne jest przeprowadzanie serii zabiegów.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach wykorzystujących tlen lub zastanawiasz się, czy tego rodzaju zabiegi będą odpowiednie dla Twojej skóry, skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy i wspólnie wybierzemy terapię, która przyniesie najlepsze efekty,


Z pozdrowieniami Agnieszka

20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page