top of page

Czym jest kosmetyka estetyczna i lecznicza?

Pojęcie kosmetyka estetyczna kojarzy Ci się z inwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej? Nic bardziej mylnego! :) Mam na imię Agnieszka i chciałabym opowiedzieć Ci więcej o mojej pracy i pasji, czyli kosmetyce estetycznej i leczniczej.


W moim odczuciu kosmetyka estetyczna to znacznie więcej niż medycyna estetyczne. To dziedzina, która pozwala spojrzeć na organizm, jako na harmonijną i doskonale działającą całość, a nie jedynie jego fragmenty, które wymagają poprawy. Zabiegi kosmetyki estetycznej to działania, które oddziałują na skórę, tkanki i mięśnie, doprowadzając ją tym samym do regeneracji, czyli mówiąc inaczej do… przebudowy. Tak, tak, nasza skóra ma cudowną zdolność odbudowy i to właśnie tę zdolność wykorzystują zabiegi kosmetyki estetycznej. Medycyna estetyczna, która ma swoich zwolenników, jak również przeciwników, zmienia natomiast strukturę skóry, wypełnia ubytki oraz oddziałuje na mięśnie.


Holistyczne podejście do pracy ze skórą


Ja sama uwielbiam pracę ze skórą opartą na podłożu holistycznym. Co to oznacza?

Pracę z klientkami zaczynam od dokładnej analizy przypadku i stanu całego organizmu – nie tylko samej skóry. Odpowiednio przeprowadzony wywiad umożliwia mi ustalenie źródła problemu i pozwala ustalić, czy mamy do czynienia z jednostką chorobową. Stan całego organizmu, m.in. poziom hormonów ma ogromny wpływ na skórę, ale o tym więcej opowiem Ci innym razem. Kolejnym etapem jest dobór odpowiedniego i bezpiecznego dla skóry oraz Twojego zdrowia zabiegu i przekazanie zaleceń dotyczących pielęgnacji domowej.


Krótka lekcja biologii

Czy wiesz, jak wygląda Twoja skóra od środka? Oczywiście jest naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna, czyli tłuszczyk, ale to nie koniec! Naskórek składa się aż z 4 warstw, takich jak: podstawna (rozrodcza), kolczysta, ziarnista i rogowa. Z kolei w skórze właściwej wyróżniamy dwie warstwy – brodawkową i siateczkową. To właśnie to tam znajdują m.in.: gruczoł potowy, gruczoł łojowy, mieszek włosa, splot krwionośny, kwas hialuronowy, kolagen itd. Tam właśnie następuje szereg zmian, które mogą wpłynąć zbawiennie na Twoją skórkę, ale już w warstwie rozrodczej naskórka (jak sama nazwa wskazuje), komórki mają zdolność odradzania się i tworzenia nowych struktur. Ten krótki, nieco naukowy wstęp był mi potrzebny, by podpowiedzieć Ci...


… jakie zabiegi polecam?

W kosmetyce estetycznej i leczniczej wykorzystujemy zabiegi, które oddziałują na wszystkie warstwy skóry, działając przy tym bezpiecznie i nieinwazyjnie. Zabiegi, które polecam i wykorzystuje w mojej pracy to m.in.:

  • peelingi medyczne pHformula,

  • stymulatory tkankowe BioRePeel – peeling medyczny, Ejal, Profihlo Cytocare 715 (nieusieciowany kwas hialuronowy połączony z aminokwasem, witaminami i peptydami),

  • urządzenia Hitech – HIFU, fala radiowa rezystywna monopolarna, laser pikosekundowy nieablacyjny, radiofrekwencja mikroigłowa,

  • mezoterapia igłowa i mikroigłowa w połączeniu z peelingami medycznymi.

Wyżej wymienione zabiegi, choć ich nazwy mogą brzmieć niepokojąco, nie są inwazyjne. To zabiegi typowo stymulujące, które mają zbawienny wpływ na kondycję skóry. Zanim zostaną jednak dobrane, konieczny jest szczegółowy wywiad oraz sprawdzenie poziomu nawilżenia skóry. O wszystkich zabiegach z pewnością opowiem Ci więcej w następnych artykułach – koniecznie zaglądaj więc do nas regularnie.


Kosmetyka lecznicza oczywiście nie leczy i warto o tym pamiętać. Jest to jednak szeroko pojęta dziedzina, która z odpowiednim podłożem holistycznym pomaga przywrócić odpowiedni stan skóry twarzy oraz włosów.


W kolejnych wpisach postaram się bardziej wtajemniczyć Cię w świat, który kocham i który jest moją pasją. Jeżeli zainteresował Cię temat i chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw komentarz i napisz, o czym chciałabyś/chciałbyś poczytać i jaki temat z zakresu kosmetyki estetycznej ciekawi Cię najbardziej.


Z pozdrowieniami


Agnieszka
57 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page